Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi kbialy2002 z miasteczka Elbląg. Mam przejechane 189479.50 kilometrów w tym 41006.00 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.60 km/h i się wcale nie chwalę.
Więcej o mnie.

Turysta rowerowy umieszczony w granicach rozsądku. Ważne żeby z wycieczki coś zostało w pamięci...

To nie sztuka pojechać z nami na wycieczkę... Sztuka to przyjść na następną.Planowane Wyprawy Rowerowe- Nigdy nie planuj jutra...

______________________

Moje GALERIE PICASA

Galeria 2011-20...

Galeria 2009-2011

Galeria 2006-2009

Inne ciekawe strony______________________

Stronka Pawła B.

Żuławy

______________________

Elbląska Strona Rowerowa

ESR

______________________

Stronka Mareckiego

Marecki homeZaliczone Gminy w Polsce.Statystyki zbiorcze na stronę


2023 baton rowerowy bikestats.pl 2022 button stats bikestats.pl 2021 button stats bikestats.pl 2020 button stats bikestats.pl 2019 button stats bikestats.pl 2018 button stats bikestats.pl 2017 button stats bikestats.pl 2016 button stats bikestats.pl 2015 button stats bikestats.pl 2014 button stats bikestats.pl 2013 button stats bikestats.pl 2012 button stats bikestats.pl 2011 button stats bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy kbialy2002.bikestats.pl

Archiwum bloga

Dane wyjazdu:
88.00 km 88.00 km teren
08:00 h 11.00 km/h:
Maks. pr.:0.00 km/h
Temperatura:
HR max: (%)
HR avg: (%)
Podjazdy: m
Kalorie: kcal
Rower:Emik

Zdobycie korony Gór Gorce (Turbacz 1310m n.p.m.) i pierwsza część Velo Dunajca

Wtorek, 5 września 2023 · dodano: 07.09.2023 | Komentarze 1Na początek naszej górskiej wyprawy szlaki i piesze, i rowerowe powiodły nas na najwyższy szczyt Gór Gorce – Turbacz to 1310m n.p.m. Dotrzeć tam rowerami nie było łatwo na początku niby szeroki gruzowy podjazd nie sprawiał nam większych problemów ale potem to już „rumakowanie” się skończyło. Wypłukane kamienne single dały nam się nieźle we znaki. Pomimo tego że zaczynało się od Nowego Targu tak spokojnie to pod koniec „pot i łzy”.
Nagrodą na szlaku były oczywiście przepiękne widoki na szczyty Wysokich Tatr przy skąpanych w porannej mgle dolinach. One gasiły każde zmęczenie.
Na szczycie góry jak okiem sięgnąć piękna panorama naszych gór no i dolin. Szyja bolała od kręcenia głową - zdjęcia poniżej.
Kolega Łukasz nakręcił nam film z drona, jak to podjeżdżamy na sam szczyt rowerkami , będzie niesamowita pamiątka… DZIĘKI ŁUKASZ…(może to kiedyś przeczytasz… )
Zaliczona korona gór Gorce: Piwusówka, Miejski Wierch, Bukowina Miejska i Turbacz. Oczywiście rowerowo.
Zjazd ze szczytu poszedł oczywiście szybciej ale wszędobylskie kamieni i głazy nie pozwalały się zbytnio rozpędzić. W wielu miejscach nieodzowne było prowadzenie rowerów.
Druga część dnia to już Velo Dunajec.
Nie ma co się rozpisywać o tym jaki to trakt rowerowy Velo Dunajec jest piękny. Przyrodniczo zachwyca od samego początku (Nowy Targ), i tak trwa dość długo potem „gra” nieco niższym tonem bo szlak niestety dość mocno odbiega od rzeki. Nie mniej jednak jest nadal ciekawy i warty przebycia co naj mnie raz w życiu. Czego właśnie z Tomkiem doświadczyliśmy.
Żadne opisy tu nic nie dadzą, to trzeba po prostu zobaczyć samemu, łącząc się z pięknem lokalnej przyrody.
Trwają dalsze prace nad nim w tej drugiej części. No i dobrze bo widać że stale będzie się rozwijać i wzbogacać o kolejne kapitalne miejsca widokowe.

Chociaż raz wżyciu……pięknie tu…
Zachęcam do pooglądania zdjęć i filmów żeby chociaż troszkę „liznąć” tą piękną krainę.

ZDJĘCIA...W drodze na szczyt...Turbacz...Na Turbaczu z kolegą Łukaszem.W drodze z Turbacza...VD - J. CzorsztyńskieJ. CzorsztyńskieKomentarze
koszmar67
| 09:50 czwartek, 14 września 2023 | linkuj Piękny wypad! Zazdroszczę Wam mocno!!! :-)
Komentuj

Imię: Zaloguj się · Zarejestruj się!

Wpisz dwa pierwsze znaki ze słowa chorz
Można używać znaczników: [b][/b] i [url=][/url]